ÚDOLÍ ŘEKY DOURO

CELODENNÍ VÝLET

Údolí řeky Douro je jeden z nejstarších chráněných vinařských regionů na světě, který dnes naleznete i na seznamu památek UNESCO. Zhruba osmdesát kilometrů od Porta, proti proudu řeky Douro se na 25 000 lidí věnuje pěstování pravého portského vína na svazích pokrytých terasami vinic a hospodářskými domy zvanými quintas. Víno se v oblasti pěstuje již bezmála dva tisíce let a vy se při prohlídce vinice doplněné o degustaci můžete dozvědět vše o vínech z tohoto regionu. Toto víno je také označováno jako „sešlapané“ jelikož v některých quintas se doposud lisuje šťáva z hroznů sešlapáváním vína v kamenných kádích.

 • prohlídka vinic

 • degustace tichých vín

  degustace tichých vín

V odpoledním programu je pro Vás připravena cesta do městečka Pinhão na soutoku řek Pinhão a Douro, přímo do srdce vinařské oblasti, kde je možné podniknout plavbu po řece.

Dále se zastavíme v Peso da Régua, významné dopravní křižovatce regionu, odkud vyplouvávaly lodě s portským vínem, barcos rabelo směrem do Vila nova de Gaia, než se na této trase vybudovala železnice. Tuto oblast často sužovaly záplavy, dokud se v 70. a 80. letech minulého století nevybudovaly na řece Douro přehrady.

 • panoramatická cesta do Pinhãa

 • plavba po řece Douro

  plavba po řece Douro

 • možnost degustace portského vína

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

NÁVŠTĚVA VINAŘSTVÍ

Údolí řeky Douro je jeden z nejstarších chráněných vinařských regionů na světě, který dnes naleznete i na seznamu památek UNESCO. Zhruba osmdesát kilometrů od Porta, proti proudu řeky Douro se na 25 000 lidí věnuje pěstování pravého portského vína na svazích pokrytých terasami vinic a hospodářskými domy zvanými quintas. Víno se v oblasti pěstuje již bezmála dva tisíce let a vy se při prohlídce vinice doplněné o degustaci můžete dozvědět vše o vínech z tohoto regionu.

PLAVBA MEZI VINICEMI

Hodinová plavba v tradiční dřevěné lodi po řece Douro mezi vinicemi. Plavbu si lze zpříjemnit i sklenkou portského vína.

OBĚD ČI NOCLEH VE VINAŘSTVÍ

Navštivte některé z místních vinařství, ochutnejte místní vína, zažijte oběd nebo večeři párovanou s víny nebo ve vinařství dokonce můžete strávit noc.

Poptávka

  Další výlety v Lisabonu a okolí

  PARK NÁRODŮ: půldenní prohlídka

  Lorem ipsum dolor sit amed