BRAGA + GUIMARÃES

CELODENNÍ VÝLET

Návštěva města Braga přezdívaného portugalský Řím, které se nachází asi 60 km severně od Porta a je církevní rezidencí a správním střediskem regionu Minho. Je to nádherné historické město s množstvím zajímavých kostelů a paláců převážně z 18. století. Za zmínku stojí zejména bývalý arcibiskupský palác, který se začal stavět již ve 14. století nebo katedrála Sé, která pochází z 12. století a je jednou z nejstarších v zemi.  Na svahu kousek od Bragy se nachazí velkolepé poutní místo Bom Jesus do Monte – kostel s monumentálním barokním schodištěm a impozantním výhledem do údolí. Na kopec ke kostelu lze vyjet hydraulicky poháněnou lanovkou, která zde k tomuto účelu slouží již od 19. století.

 • Katedrála Sé

 • zahrady Santa Bárbara

  zahrady Santa Bárbara

 • lanovka na Bom Jesús

Přejezd do města Guimarães nazývaného kolébka Portugalska, jelikož se stalo rodištěm prvního portugalského krále Alfonsa I. Dominantou města je hrad São Miguel, z 10. století. Středověké uličky a náměstí vypadájí jako zakonzervovány v čase, pročež se zapsaly na seznamu UNESCO. Na hlavním náměstí Largo da Oliveira je stejnojmenný kostel, který dostal jméno po olivovníku, který tu roste už od 14. století.

 • hrad São Miguel

 • středověké uličky

  středověké uličky

 • náměstí Largo da Oliveira

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

JÍZDA HISTORICKOU LANOVKOU

zažijte jízdu historickou lanovkou z 19. století, která je jako jediná na světě stále poháněná vodou. Dvě kabiny se střídají v jízdě nahoru a dolů tak, že se do podvozku jedné z nich napustí nahoře voda a ona pak svou vahou při jízdě dolů vytáhne nahoru protijedoucí kabinu.

NÁVŠTĚVA VINAŘSTVÍ

V okolí Guimarães stojí za návštěvu vinařství produkující zelené víno, kde Vám můžeze zajistit komentovanou prohlídku s ochutnávkou. Vinařství klade důraz na udržitelný ekosystém a tradiční postupy.

 

Poptávka

  Další výlety v Portu a okolí