SINTRA+CABO DA ROCA+LISABONSKÁ RIVIÉRA

CELODENNÍ VÝLET

Výlet do Sintry, pohádkového městečka uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra de Sintra. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Nachází se zde hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se zde na kratší či delší dobu usazovali.  Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Při návštěvě Palácia Nacional, neobyčejné stavby se dvěma mohutnými komíny, spatříte nejstarší glazované kachličky azulejos, které se staly neodmyslitelnou součástí portugalské kultury. V Portugalsku se s nimi setkáte všude, pokrývají fasády domů i kostelů, lavičky v parcích i interiéry chrámů a paláců. Do Portugalska se dostaly až na konci 15. století na žádost krále Emanuela I. Nebo se můžete vydat objevovat palác milionáře  Carvalha Monteiry, který v roce 1697 proměnil 4 hektarovou farmu na palác obklopený svěžími zahradami, dechberoucími jezery, jeskyněmi a tajemným budovami – místy zasvěcenými zednářskému řádu a okultismu.

V Sintře také můžete ochutnat místní zákusky: queijadas a traveseiros!

 • Národní palác

 • Quinta da Regaleira

  Quinta da Regaleira

V této oblasti také budete moci ochutnat typickou pochoutku – sele v pepřové omáčce.  Odpoledne se vydáme k majáku na mysu Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy a ve středověku byl považovaný za konec světa.  Pohled na širý oceán ze 140 metrů vysoké skály je přímo magický. Podél pobřeží lisabonské riviéry, skrze vyhlášená letoviska nejen portugalské smetánky ale i milovníky surfování a golfu, Estoril a Cascais, budete pokračovat zpět do Lisabonu.

 • možnost oběda: sele v pepřové omáčce

 • mys Cabo da Roca

  mys Cabo da Roca

 • příměstské letovisko Cascais

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

SINTRA TUK-TUKEM

Zajistíme prohlídku kopcovitou Sintrou v tuk-tuku! Kráslovské ěmsto Sintra se nachází ve stejnojměnném pohoří, jízda tuk-tukem Vám zajistí skvělý zábavný zážitek s vydáním minima energie. Za kratší čas tak zvládneme vidět více památek. Můžete se nechat vyvézt k Palácio da Pena nebo se vydat ke Quinta de Regaleira či maurskému hradu.

QUIEJADAS A TRAVESSEIROS

Návštěva tradičního pekařství, kde ochutnáte queijadas,  tvarohové košíčky, které se v Portugalsku pečou už od 13. století, kdy sloužily dokonce jako platidlo. Další typickou sladkostí jsou travesseiros neboli polštářky, tkeré se zde pečou už id 19. století. Tento recept podle staré kuchařky inovovala cukrářka Constança Luísa, dcera majitelů domu. Listové těsto v sobě skrývá žloutkový krém s mandlovou příchutí a jednu tajnou přísadu.

PEČENÉ SELE

Ochutnejte typické jídlo z okolí Sintry a tou je pečené sele – leitão de Negrais.  Tato pochoutka se připravuje v peci na dřevu několik hodin tak, že jeho kůže je upečena dokřupava, přičemž pod ní se nachází maso tak měkké, že by se podle místních dalo „krájet talířem“. Jednalo se původně o farmářaké jídlo z 20. století, které chodili farmáři a střihači dobytka prodávat na náboženské trhy v okolí Lisabonu zabalené do papíru v nůších. Dnes se jedná o luxusní pochoutku každé zdejší restaurace a nesmí chybět na žádné svatební hostině.  Selátko je doplněno o mix chutí peprné omáčky a čerstvých pomerančů.

Poptávka

  Další výlety v Lisabonu a okolí

  PARK NÁRODŮ: půldenní prohlídka

  Lorem ipsum dolor sit amed