PARK NÁRODŮ

PŮLDENNÍ PROHLÍDKA

Navštívíme moderní části města Park národů, kde se také nachází lisabonské oceonáriium. Tato část města byla vystavena k příležitosti celosvětové výstavy, která se zde konala v roce 1998 (EXPO 98) a je skvostnou ukázkou moderní architektury na břehu řeky Tejo. Mezi nejzajímavější stavby patří například vlakové nádraží Oriente navržené španělským architektem Santiagem Calatravou, budova Casina nebo Portugalský pavilon. Nad celým areálem Parku národů se lze projet lanovkou a z výšky obdivovat bývalé pavilony, nejvyšší budovu Lisabonu věž Vasco da Gama anebo nejdelší most v Evropě-most Vasco da Gama dlouhý 17 kilometrů. Možnost návštěvy místního oceanária nebo nákupů v shopping centru Vasco de Gama.

  • most Vasco da gama

  • Oceanárium

    Oceanárium

  • nádraží Oriente

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

LANOVKA NAD AREÁLEM EXPA

Projeďte se panoramatickou lanovkou ve výšce 30 metrů nad řekou Tagus. Uvidíte Oceanárium, Portugalský pavilon, věže svatého Gabriela a svatého Rafaela, Atlantický pavilon (Meo Arena), věž Vasco da Gama (hotel My Riad) a most Vasco da Gama. Lanovka v Parku národů byla otevřena v březnu 1998 a více než kilometrovou trasu překoná za 15 minut.

OCEANÁRIUM

V akváriích o objemu více než 5 000 m3 můžete obdivovat přes 450 živočišných druhů a na 16 000 jednotlivých exemplářů od pestrobarevných ryb, přes žraloky a lachtany až po tučňáky a jiné mořské ptactvo. Oceanárium je rozděleno na pět částí podle světových oceánů.

Poptávka

Další výlety v Lisabonu a okolí

PARK NÁRODŮ: půldenní prohlídka

Lorem ipsum dolor sit amed

Poptávka