BELÉM + SOCHA KRISTA

CELODENNÍ PROHLÍDKA

Vydáme se na prohlídku lisabonské čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Nachází se zde bohatě zdobené stavby z 16. století, připomínající dobu, kdy Portugalsko dobývalo svět. Prohlídku začneme zastávkou v tradiční pekárny, která již od roku 1837 peče typické portugalské sladkosti – pasteis de belém. Poté bude následovat prohlídka místa posledního odpočinku mořeplavce Vasca de Gamy, kláštera Sv. Jeronýma, který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru.  Dále se přesuneme k Belémské věži, která je bránou do Lisabonu a symbolem města. Nejvýznamnější osobnosti tohoto období, v čele s Jindřichem Mořeplavcem, připomíná Památník objevů, který bude naší další zastávkou.

 • klášter Jeronymitů

 • památník objevitelů

  památník objevitelů

 • Belémská věž

Z Belému pojedeme městským vlakem do Cais do Sodré odkud vyplouvají lodě přes řeku Tejo na druhý břeh do Almady, kde jsou restaurace vyhlášeny na plody moře. Při plavbě přes řeku Tejo si budete moci z blízka prohlédnout i jeden ze dvou Lisabonských mostů, most 25. dubna, který nápadně připomíná sanfranciský Golden Gate. Následně se vypravíme ke gigantické soše Krista, a výtahem se vyvezete skrze podstavec nahoru na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku jako na dlani. Po návratu trajektem zpět do Lisabonu zakončíme den v Time out marketu, což je bývalý trh plný gurmánských stánků s jídlem, vínem, pivem, zmrzlinou a skvělou atmosférou.

 • trajektem přes řeku Tejo

 • Most 25. dubna

  Most 25. dubna

 • výhled ze sochy Krista

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

KLÁŠTER JERONYMITŮ

Vydejte se na prohlídku kláštera Sv. Jeronýma, který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru, a jehož kostel se stal místem posledního odpočinku mořeplavce Vasca de Gamy. 

PASTEL DE NATA

Ochutnejte typický portugalský zákusek pastel de nata. Již v 19. století si na nich lidé pochutnávali v lisabonské čtvrti Belém. Od té doby se rozšířily do celého světa a staly se naprostým fenoménem. Nicméně nikde jinde nechutnají tak dobře, jako v Belému, kde se jich denně vyrobí na 10 000 kusů! Pastely jsou košíčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem, které se zapékají, dokud nezhnědnou, a pak se ještě teplé konzumují se skořicí a cukrem.

MARISCADA

Obědvejte v Cacilhas, kde jsou restaurace vyhlášeny na plody moře, vyzkoušejte pravou portugalskou mariscadu – mix grilovaných krevet, kraba, mušlí, škeble, humr nebo sépie, to vše ochuceno olivovým olejem a mořskou solí.

VÝTAHEM NA SOCHU KRISTA

Vyvezte se výtahem skrze giganticcký podstavec sochy Krista na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku Tejo jako na dlani. Samotná socha je  25 metrů vysoká, což je o 3 metry méně než Kristus Spasitel stojící v Riu de Janeiro. Díky 82 metrů vysokému podstavc je ale celá stavba více než 2x vyšší než brazilský kolega.

Poptávka

  Další výlety v Lisabonu a okolí

  PARK NÁRODŮ: půldenní prohlídka

  Lorem ipsum dolor sit amed