OKRUH PORTUGALSKEM S HOTELEM NA PLÁŽI: 26.4.-3. 5. 2024

Cena: 36 990 Kč

26. 4. 2024: LISABON: Belém

Rovnou z letiště se vydáme na prohlídku lisabonské čtvrti Belém, která je nejvíce spojena s obdobím portugalských zámořských objevů. Nachází se zde bohatě zdobené stavby z 16. století, připomínající dobu, kdy Portugalsko dobývalo svět. Prohlídku začneme zastávkou tradiční pekárny, která již od roku 1837 peče typické portugalské sladkosti – pasteis de Belém. Poté bude následovat prohlídka místa posledního odpočinku mořeplavce Vasca de Gamy, kláštera Sv. Jeronýma, který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru. Dále se přesuneme k Belémské věži, která je vstupní branou do Lisabonu a symbolem města. Nejvýznamnější osobnosti tohoto období, v čele s Jindřichem Mořeplavcem, připomíná Památník objevitelů, který bude naší další zastávkou.

Ubytování na hotelu v Lisabonu.

 

 • klášter Jeronymitů

 • Památník objevitelů

  Památník objevitelů

 • Belémská věž

27. 4. 2024: LISABON: Socha Krista + historické centrum

Vydáme se trajektem přes řeku Tejo na druhý břeh Lisabonu – do Almady, kde jsou restaurace vyhlášeny na plody moře. Při plavbě přes řeku Tejo si budete moci z blízka prohlédnout i jeden ze dvou Lisabonských mostů, most 25. dubna, který nápadně připomíná sanfranciský Golden Gate. Následně se vypravíme ke gigantické soše Krista a výtahem se vyvezete skrze podstavec nahoru na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku jako na dlani.
Po návratu trajektem zpět do Lisabonu zakončíme den v Time out marketu, což je bývalý trh plný gurmánských stánků s jídlem, vínem, pivem, zmrzlinou a skvělou atmosférou.

 

 • most 25. dubna

 • výhled ze sochy Krista

  výhled ze sochy Krista

 • Time Out market

Prohlídka města započne procházkou hlavními promenádami a přes nejkrásnější náměstí, Avenida da Liberdade, náměstí Restauradores, Rossio a Figueira a dále ulicí Rua Augusta s pouličními umělci, kavárnami a elegantními obchody. Dále se vydáme se na pěší poznávání nejstarších lisabonských čtvrtí a uliček. Uvidíte světoznámé obchodním náměstí neboli Praça do Comércio a vítězný oblouk, kde stával královský palác, který byl však při zemětřesením v roce 1755 v podstatě srovnán se zemí, stejně jako okolní lisabonské čtvrti, kterým se říká bairros.
Projdete čtvrtí Baixa plné kolmých ulic a promenád, jež nechal z popela znovu vystavět Markýz de Pombal. Čtvrt Chiado je plná luxusních podniků, které bývaly v období romantismu hojně navštěvované portugalskými intelektuály. Malebná čtvrť Bairro Alto ožívá hlavně v noci, nabízí totiž nespočet klubů s tradiční i moderní hudbou. Mezi oblíbené podniky patří takzvané Casas do Fado, kde si můžete poslechnout tradiční portugalskou hudbu fado. Vy se tu pokocháte vyhlídkou Pedro de Alcantara a romatickým náměstím Carmo, kde se nachází stejnojmenný polorozbořený kostel a za ním známý Lisabonský výtah Santa Justa s výhledem.

 • Obchodní náměstí a čtvrť Baixa

 • čtvrti Bairro Alto a Chiado

  čtvrti Bairro Alto a Chiado

Další známou čtvrtí je Alfama, tato židovsko-arabská čtvrť zůstala požárem, jenž doprovázel ono hrůzostrašné zemětřesení, téměř neporušena, proto se dodnes můžete obdivovat tradičnímu koloritu, barvám zvukům a vůním, kterými tato oblast odedávna překypuje. Lisabon své návštěvníky za zdolání kopců odměňuje výhledy, jeden takový se Vám naskytne na vyhlídce Portas do Sol, budete se moci pokochat pohledem na kostel sv. Vincenta za hradbami či kupoli Národního Pantheonu, kde jsou pohřbeny významné portugalské osobnosti, přičemž pod sebou budete mít celou Alfamu jako na dlani. V historickém centru spatříte i hrad sv. Jiří, někdejší sídlo portugalských králů vystavěné již za maurské nadvlády v 11. století, a katedrálu Sé. To vše si vychutnáte za zvuku kolem projíždějících typických žlutých tramvají.

Nocleh v Lisabonu.

 

 • čtvrť Alfama a katedrála Sé

 • vyhládka Portas do Sol

  vyhládka Portas do Sol

28. 4. 2024: Sintra + Cabo da Roca +Lisabonská riviéra

Výlet do Sintry, pohádkového městečka uprostřed věčně zelených lesů přírodního parku Serra de Sintra. Toto kouzelné místo bylo letním útočištěm portugalských králů a šlechticů. Nachází se zde hned dva královské paláce a nespočet dalších honosných šlechtických domů a pompézních sídel umělců, cestovatelů či obchodníků, kteří se zde na kratší či delší dobu usazovali. Město je pro svůj historický význam zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.
Při návštěvě Palácia Nacional, neobyčejné stavby se dvěma mohutnými komíny, spatříte nejstarší glazované kachličky azulejos, které se staly neodmyslitelnou součástí portugalské kultury. V Portugalsku se s nimi setkáte všude, pokrývají fasády domů i kostelů, lavičky v parcích i interiéry chrámů a paláců. Do Portugalska se dostaly až na konci 15. století na žádost krále Emanuela I. V této oblasti také budete moci ochutnat typickou pochoutku – sele v pepřové omáčce.

 

 • městečko v pohoří Sintra

 • Národní palác

  Národní palác

 • možnost oběda: sele v pepřové omáčce

Odpoledne se vydáme k majáku na mysu Cabo da Roca, který je nejzápadnějším pevninským výběžkem kontinentální Evropy a ve středověku byl považovaný za konec světa. Pohled na širý oceán ze 140 metrů vysoké skály je přímo magický. Podél pobřeží lisabonské riviéry, skrze vyhlášená letoviska nejen portugalské smetánky ale i milovníky surfování a golfu, Estoril a Cascais, budete pokračovat do jižního Portugalska, na Algarve.

Ubytování na Algarve.

 

 • mys Cabo da Roca

 • příměstské letovisko Cascais

  příměstské letovisko Cascais

 • možnost koupání

29. 4. 2024: Den na pláži/ Lagos + Silves + Sagres

Můžete strávit celý den na pláži nebo se snámi vydat na ýlet do středověkého městečka Silves bývalého arabského hlavního města Algarve začne prohlídkou staréčásti města s mohutným maurským hradem. V jeho červených pískovcových zdech lze dodnes spatřit pozůstatky maurské pevnostní architektury, která se řadí mezi nejvýznamnější architektonické připomínky arabské nadvlády na území Portugalska. Město Silves na řece Arade mělo v 11. století dokonce více obyvatel než Lisabon. Za návštěvu dnes kromě hradu stojí i katedrála či městský trh s okolními obchody a bary, který se stal centrem dění ve městě.

 • maurský hrad

 • výhled z hradeb

  výhled z hradeb

 • městský trh

Dále budeme pokračovat k nejjihozápadnějšímu bodu Pyrenejského poloostrova, k mysu Sv. Vincenta s majákem na vysokém skalním výběžku. Toto místo bylo ve středověku považováno za konec světa. Navíc je spojeno s legendou, která praví, že zde vlny ve 4. století vynesly na břeh tělo sv. Vincence. Na mysu byly původně kláštery které srovnal se zemí Sir Francis Drake. Maják, který střeží jednu z nejrušnějších námořních cest byl zkonstruován v 19. století v Paříži a jeho svit je jeden z nejsilnějších v Evropě. Nechte se unášet pohledem na nekonečný oceán, zatímco budete mít ve vlasech vítr a v uších zpěv racků.

 • mys Sv. Vincenta

 • maják na konci světa

  maják na konci světa

 • pozorování racků

Výlet zakončíme v malebném městečku Lagos, kde uvidíme sochu Jindřicha Mořeplavce. Princ Jindřich se ještě před svými dvacátými narozeninami proslavil dobýváním africké Ceuty, za což si vysloužil post guvernéra Algarve. Své úsilí směřoval do zámořských objevů. Lagos si vybral za kotviště svých karavel, které odtud vyplouvaly na objevné plavby. Lagos je však nechvalně proslulý i prvním otrokářským trhem mercado dos escravos z roku 1444. Z Lagose se můžete vydat na plavbu na lodičkách podél Costa Vicentina, nejkrásnější části portugalského pobřeží, až k Ponta da Piedade. Tato dva kilometry dlouhá skalní tranformace je tvořena vysokými útesy se skalními branami a jeskyněmi se srytými plážemi. Nejkrásnější pohled na ni je právě z moře.

Nocleh na Algarve.

 • městečko Lagos

 • námořní škola v Sagres

  námořní škola v Sagres

 • plavba podél pobřeží

30. 4. 2024: Olhão + Ria Formosa

Volný den na pláži nebo celodenní výlet. Naší první zastávkou mohou být solné pánve v srdci přírodní rezervace Ria Formosa. Současný majitel se specializuje na tradiční výrobu mořské soli a pokračuje tak ve staleté rodinné tradici. Za účelem získání produktu vysoké kvality jsou k výrobě používány výhradně ruční metody, tradiční dřevěné nástroje a znalosti a moudrost předků. Sůl se vyrábí každoročně od května do konce září v malých jezírkách, kde se krystalizuje sůl odpařováním z mořské vody a vzniká tak hrubozrnná sůl a vzácně i takzvaný solný květ. Tato sůl je čistě přírodní, není nijak chemicky upravena, barvena ani čištěna, vzniká pouze působením slunce a větru. Komentovaná prohlídka může být spojena s koupelí ve slaném jezírku, při které si uvolníte svaly.

                                                                                                                                                                                                                                                                       

 • solné pánve

 • možnost koupání v solném jezeře

  možnost koupání v solném jezeře

Následně se vydáme do rybářského městečka Olhão. Lidé se zde věnují rybolovu už od středověku a město je také zásadním místem pro konzervování tuňáků a sardinek v této provincii. Navštívíme hlučnou krytou rybí tržnici, kde každý den rybáři prodávají své ranní úlovky. Olhão nabízí také malbné uličky s domy s maurskou architekturou, rovnými střechami, které složily pro susšení ryb a sběr dešťové vody a s ornamentálními komíny připomínajícími minarety.

                                                                                                                                                                                                                                                                       

 • město Olhão

 • rybí trh

  rybí trh

 • maurská architektura

Po návštěvě města se můžete vydat na lodičkách do unikátní přírodní rezervace Ria Formosa a seznámit se s její faunou, florou i ekonomickou aktivitou místních rybářů. Přírodní park, který se rozkládá na několika písečných pobřežních ostrovech a v lagunách podél pobřeží, nabízí ideální podmínky pro chov mlžů, jednu z nejdůležitějších ekonomických aktivit v regionu. Park je také pro své teplé vody plné planktonu útočištěm divokého a brodivého ptactva.

Navštívíte jeden z nejkrásnějších ostrovů parku – ostrov Armona a také ostrov Culatra s typickou převážně rybářskou vesnicí, se spoustou zajímavostí a kulturních aspektů, kde se budete moci koupat a potápět.

 • plavba v přírodní rezervaci

 • možnost koupání

  možnost koupání

 • pozorování ptactva

Pokud zbyde čas, je možné navštívit i město Faro, které bylo využívané už za doby Římanů a následně se stalo významným maurským střediskem. Na místě původní mešity byla vybudována katedrála, z jejíž věže se Vám naskytne krásný výhled na přírodní park Ria Formosa. Ve Faru stojí za vidění nákupní třída s obchody a kavárnami Rua de Santo Antonio nebo bairro ribeirinho, pobřežní čtvrt kde bydleli rybáři a námořníci.

Nocleh na Algarve.

 • město Faro

 • katedrála Sé s výhledem

  katedrála Sé s výhledem

 • nákupy suvenýrů

1. 5. 2024: Évora + Monsaraz

Évora je hlavním městem provincie Alentejo – oblasti korku, vína a dobrého jídla. Évoru založili Římané a na nejvyšším pahorku postavili v 1. století po Kristu Římský chrám Templo romano, který se dochoval poměrně neporušený. Zajímavostí je, že se jedná o nejlépe zachovanou římskou stavební památku v Portugalsku. Jedna z nejvýznamnějších gotických památek Portugalska je zdejší katedrála Sé ze 13. století, zapsaná na seznam UNESCO.
Jedná se o největší středověkou katedrálu v Portugalsku, která je zároveň ukázkou přerodu románské architektury v gotickou. Jelikož je celá vystavěna ze žuly, architektonicky připomíná středověkou pevnost. Kostel sv. Františka má zase velmi navštěvovanou kostnici, jejíž zdi jsou zcela pokryty lidskými lebkami a kostmi. Zajímavý je také vodní akvadukt dlouhý 9 km. Centrem města je náměstí Geraldo, jehož dominantou je renesanční fontána.

 • Výstup na střechu katedrály

 • Dianin chrám

  Dianin chrám

 • suvenýry z korku

Po prohlídce Évory navštívíme Monsaraz, malebné městečko na hranicích se Španělskem, z jehož hradeb je nádherný výhled do okolí, na španělskou řeku Guadianu i na největší uměle vytvořenou vodní nádrž v Evropě Alquevu.
Po návštěvě farního kostela se malebnými uličkami dostanete ke zdejšímu hradu ze 13. století a můžete si vychutnat krásný výhled do okolí. Monsaraz Vás donutí se na chvíli zastavit a užívat si tu nefalšovanou línou atmosféru Alenteja. V jeho křivolakých malebných uličkách budete mít pocit, jako byste se vrátili v čase.

Ubytovánív  Évoře.

 • bílá vesnička Monsaraz

 • vodní nádrž Alqueva

  vodní nádrž Alqueva

 • hrad s výhledem do okolí

2. 5. 2024: Setúbal + Sesimbra

Návštívíme město Setúbal, třetí největší přístav Portugalska. Zajdeme na druhý největší a rybí trh v zemi, kde ochutnáte ústřice se sklenkou bíleho vína. Prohlédneme si město, s katedrálou z 16. století, rušnými ulicemi plnými kaváren a obchůdků a s pevností ve tvaru hvězdy, postavenou v 16. století na kontrolu pirátů a anglických nájezdníků. Město nabízí i výhled na na poloostrov Tróia, vyhledávané letní rekreační sídlo plné pláží a vilek.

 • městský trh s ochutnávkou vína a ústřic

 • katedrála a městská pevnost

  katedrála a městská pevnost

Následně navštívíte rodinnou továrnu na portugalské glazované kachličky azulejo. Malované dlaždičky jsou neodmyslitelnou součástí portugalské kultury. Setkáte se s nimi všude, pokrývají fasády domů i kostelů, lavičky v parcích i interiéry chrámů a paláců. Vy si budete moci při návštěvě této fabriky zakoupit tento originální suvenýr.

Nasledně se přemístíme do rybařského mestečka Sesimbra na oběd v místní rybářske restauraci. Po oběde se projdeme přístavištěm, plným pestrobarevných kotvících lodí, a dozvíte se vše o historii a životě zdejších rybářů, kteří se každý den vydávají na lov sardinek, pražmy, tresky, mečounů, chobotnic a olihní, které pak odpoledne prodávají na trhu. Program zakončíme zážitkovou plavbou po řece Sado s pozorováním divokých delfínů.

 • továrna na kachličky azulejo

 • zážitková plavba s pozorováním delfínů a degustací vína

  zážitková plavba s pozorováním delfínů a degustací vína

3. 5. 2024: Odlet

Cena:

36 990 Kč

Cena zájezdu:

Cena zahrnuje: Zpáteční letenku Praha-Lisabon, 1x příruční zavazadlo, 1 x odbavené zavazadlo 23 kg, 7x ubytování v hotelu 3* se snídaní, transfer z letiště na hotel a naopak, transfery po Portugalsku klimatizovaným autobusem, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK  ve smyslu zák. 159/99 Sb..

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj, obědy a večeře, komplexní pojištění léčebných výloh, storna zájezdu a připojištění COVID + 71,- Kč/os./den, pobytová taxa 2  euro/os/noc v Lisabonu (platí se při příjezdu), individuální vstupné do památek, jízdné hromadnou dopravou.

Předběžné ceny fakultativního programu: celodenní výlet Silves, Lagos, Sagres – 55,- Euro/os. + případně výlet lodičkou podél skalních monumentů + 30,- Euro/os. Celodenní výlet Olhao, solná pole – 70,- Euro/os. + případná plavba lodí v parku Ria Formosa s koupáním + 30,- Euro/os. Návštěva vinařství v Évoře s ochutnávkou vína a olivového oleje + 40,- Euro/os. Večeře s vystoupením Fado + 45,- Euro/os. Ochutnávka rybích konzerv se skleničkou vína + 15,- Euro/os. Oběd u Sintry (tradiční sele) + 25,- Euro/os. Oběd v Sesimbře + 30,- Euro/os. (předkrm, hlavní jídlo + nápoj (2 piva na osobu, sangria nebo láhev vína na 2 osoby, voda a nealko). Zážitková plavba v Sesimbře s pozorováním delfínů a ochutnávkou vína + 40,- Euro/os.

Doplňující informace:

 • zájezd organizuje CK BonTon
 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.
 • během pobytu v Lisabonu budeme využívat hromadnou dopravu, ta není zahrnuta v ceně zájezdu, výši ceny jízdného určuje místní dopravce
 • časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • program příletový a odletový den může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem
 • podmínky přepravy zavazadel  Vám zašleme v pokynech k zájezdu
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena
 • v případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek
LISBON Počasí
LAGOS POČASÍ
EVORA POČASÍ

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

VEČEŘE S ŽIVOU HUDBOU FADO

Zažijte tříchodovou večeři s ukázkou typické portugalské hudby fado. Pro Portugalce je fado vyjádřením pocitu saudades – smutku, nostalgie, touhy. Opěvuje Portugalsko a jeho zašlou slávu, ztracenou lásku, život, tradice i historii. V očích Portugalců je stále ještě možno postřehnout jiskru hrdosti na jejich národ, který v minulosti tolik dokázal, ale také stín smutku nad tím, co nelze vrátit zpět. Říká se, ze když hraje fado, nezůstane oko jediného Portugalce suché.

VIŠŇOVÝ LIKÉR GINJA

Ochutnejte likér ginja v tradičním baru z roku 1840, kdy si ho otevřela rodina Espinheirů, která získala do té doby tajný klášterní recept. Ginja se často servíruje v čokoládových kalíšcích, které po vypití likéru můžete sníst. Někde se podává čistá, jinde i s kousky višní. Vyrábí se bez přidaných konzervantů takzvanou macerací.

OCHUTNÁVKA V OBCHODU S KONZERVAMI

Navštivte tradiční obchod s rybími konzervami s ochutnávkoutří druhů rybích pochoutek na toustu doplněnou o sklenici portugalského vína. Konzervářský průmysl, který se rozjel v polovině 19. století, je stejně důležitou součástí historie a kultury země jako samotný rybolov. Obchod nabízí na 300 druhů různých konzerv z celé země, často s velmi designovým balením, které jsou ideálním suvenýrem z Portugalska

PASTEL DE NATA

Ochutnejte typický portugalský zákusek pastel de nata. Již v 19. století si na nich lidé pochutnávali v lisabonské čtvrti Belém. Od té doby se rozšířily do celého světa a staly se naprostým fenoménem. Nicméně nikde jinde nechutnají tak dobře, jako v Belému, kde se jich denně vyrobí na 10 000 kusů! Pastely jsou košíčky z listového těsta plněné žloutkovým krémem, které se zapékají, dokud nezhnědnou, a pak se ještě teplé konzumují se skořicí a cukrem.

KLÁŠTER JERONYMITŮ

Vydejte se na prohlídku kláštera Sv. Jeronýma, který je fascinující ukázkou manuelské architektury, tak typické pro tuto slavnou portugalskou éru, a jehož kostel se stal místem posledního odpočinku mořeplavce Vasca de Gamy. 

VÝTAHEM NA SOCHU KRISTA

Vyvezte se výtahem skrze giganticcký podstavec sochy Krista na fascinující vyhlídku, ze které budete mít město a řeku Tejo jako na dlani. Samotná socha je  25 metrů vysoká, což je o 3 metry méně než Kristus Spasitel stojící v Riu de Janeiro. Díky 82 metrů vysokému podstavc je ale celá stavba více než 2x vyšší než brazilský kolega.

PEČENÉ SELE

Ochutnejte typické jídlo z okolí Sintry a tou je pečené sele – leitão de Negrais.  Tato pochoutka se připravuje v peci na dřevu několik hodin tak, že jeho kůže je upečena dokřupava, přičemž pod ní se nachází maso tak měkké, že by se podle místních dalo „krájet talířem“. Jednalo se původně o farmářaké jídlo z 20. století, které chodili farmáři a střihači dobytka prodávat na náboženské trhy v okolí Lisabonu zabalené do papíru v nůších. Dnes se jedná o luxusní pochoutku každé zdejší restaurace a nesmí chybět na žádné svatební hostině.  Selátko je doplněno o mix chutí peprné omáčky a čerstvých pomerančů.

ŠKOLA JINDŘICHA MOŘEPLAVCE

Navštivte bájnou námořní školu Jindřicha Mořeplavce. Princ Jindřich v Sagres vybudoval pevnost, a začal kolem sebe shromažďovat učence. V této bájné škole se zaměřovali na tvorbu map, sestrojování navigačních přístrojů či tvorbu lodních deníků. Zasloužil se také o konstrukci portugalských karavel, lodí s nízkým ponorem a trojúhelníkovou plachtou. U školy se také nachází gigantický oblázkový větrný kompas.

SOLNÁ POLE S KOUPÁNÍM

Vydejte se na prohlídku solných pánví přímo s majitelem, který Vám vysvětlí veškerou historii, tradice a tajemství těchto krajin. Kromě propojení minulosti se současností se dozvíte o procesech, metodách a nástrojích používaných při sklizni, o  fauně a flóře i o tom, co obnáší práce lidí na těchto polích. Je možné také využít koupele ve slané vodě, jejíž živiny a minerály mají blahodárné účinky pro krevní oběh, hydrataci pokožky léčbě akné, alergií, lupénky i kloubních problémů.

STŘECHA KATEDRÁLY

Podívejte se na střešní terasu katedrály – nejvyšší bod města Évora, na který se můžete dostat, Vám nabídne výhled na staré město i novou část a dokonce i na rozsáhlé alentejské pláně, historické město s opevněním Arraiolos, hrad Évoramonte nebo pohoří Ossa a Portel.

SKALNÍ MONUMENTY NA LODIČCE

Zajistíme plavbu na lodičkách podél jedné z nejkrásnějších částí portugalského pobřeží, až k Ponta da Piedade. Tato dva kilometry dlouhá skalní transformace je tvořena vysokými útesy se skalními branami a jeskyněmi se skrytými plážemi. Nejkrásnější pohled na ni je právě z moře.

PLAVBA S KOUPÁNÍM

Zažijte plavbu v přírodním parku Ria Formosa s návštěvou dvou ostrovů s koupáním. Můžete se seznámit s faunou, florou i ekonomickou aktivitou místních rybářů, kteří se mimo jiné zaměřují na chov mlžů. Přírodní park, který se  rozkládá na několika písečných pobřežních ostrovech a v lagunách podél pobřeží, nabízí ideální podmínky pro divoké a brodivé ptactvo.

KUŘE PIRI-PIRI

Ochutnejte tipické algarvské jídlo frango piri-piri – grilované kuře v pikantní omáčce, které se podává s rajčatovým salátem s koriandrem.

GRILOVANÉ RYBY

Naobědvejte se v rybářské restauraci v Olhãu – ochutnejte tzv. rodízio de peixe – různé druhy grilovaných ryb formou all you can eat.  Kuchař griluje ryby přímo před Vámi.

ČERVENÝ HRAD V SILVES

Navštivte červený maurský hrad v Silves.  Z hradu se nabízí překrásný výhled na město a okolní krajinu, především sady pomerančovníků a citronovníků. Hrad byl vybudovaný už za Římanů, ale rozkvětu se mu dostalo za maurské nadvlády, kdy proslul jako středisko kultury.  Hrad kromě samotných hradeb  obranných věží nabízí i pohled na někdejší vodní cisterny a sklepení, sloužící jako únikové cesty.

NÁVŠTĚVA VINAŘSTVÍ

V zemědělském Alenteju stojí za návštěvu olivové háje a farmy produkující vína a olivový s  ochutnávkou obojího. Vinařství klade důraz na udržitelný ekosystém a co nejmenší dopad na vodní zdroje, a má více než 20 letou tradici zpracování oleje za studena. Olivový olej je symbolem středomořské kuchyně, jedná se o jeden z nejzdravějších a nejuniverzálnějších přírodních tuků.

Poptávka