LAGOS + SAGRES + SILVES

CELODENNÍ VÝLET

Výlet do středověkého městečka Silves bývalého arabského hlavního města Algarve začne prohlídkou staré části města s mohutným maurským hradem. V jeho červených pískovcových zdech lze dodnes spatřit pozůstatky maurské pevnostní architektury, která se řadí mezi nejvýznamnější architektonické připomínky arabské nadvlády na území Portugalska. Město Silves na řece Arade mělo v 11. století dokonce více obyvatel než Lisabon. Za návštěvu dnes kromě hradu stojí i katedrála či městský trh s okolními obchody a bary, který se stal centrem dění ve městě.

 • město Silves

 • maurský hrad

  maurský hrad

 • městský trh

Dále budeme pokračovat k nejjihozápadnějšímu bodu Pyrenejského poloostrova, k mysu Sv. Vincenta s majákem na vysokém skalním výběžku. Toto místo bylo ve středověku považováno za konec světa. Navíc je spojeno s legendou, která praví, že zde vlny ve 4. století vynesly na břeh tělo sv. Vincence. Na mysu byly původně kláštery které srovnal se zemí Sir Francis Drake. Maják, který střeží jednu z nejrušnějších námořních cest byl zkonstruován v 19. století v Paříži a jeho svit je jeden z nejsilnějších v Evropě. Nechte se unášet pohledem na nekonečný oceán, zatímco budete mít ve vlasech vítr a v uších zpěv racků.

 • mys Sv. Vincenta

 • maják na konci světa

  maják na konci světa

 • pozorování racků

Výlet zakončíme v malebném městečku Lagos, kde uvidíme sochu Jindřicha Mořeplavce. Princ Jindřich se ještě před svými dvacátými narozeninami proslavil dobýváním africké Ceuty, za což si vysloužil post guvernéra Algarve. Své úsilí směřoval do zámořských objevů. Lagos si vybral za kotviště svých karavel, které odtud vyplouvaly na objevné plavby.  Lagos je však nechvalně proslulý i prvním otrokářským trhem mercado dos escravos z roku 1444. Z Lagose se můžete vydat na plavbu na lodičkách, podél jedné z nejkrásnějších částí portugalského pobřeží, až k Ponta da Piedade. Tato dva kilometry dlouhá skalní formace je tvořena vysokými útesy se skalními branami a jeskyněmi se skrytými plážemi. Nejkrásnější pohled na ni je právě z moře.

 • městečko Lagos

 • námořní škola v Sagres

  námořní škola v Sagres

 • plavba podél pobřeží

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

ČERVENÝ HRAD V SILVES

Navštivte červený maurský hrad v Silves.  Z hradu se nabízí překrásný výhled na město a okolní krajinu, především sady pomerančovníků a citronovníků. Hrad byl vybudovaný už za Římanů, ale rozkvětu se mu dostalo za maurské nadvlády, kdy proslul jako středisko kultury.  Hrad kromě samotných hradeb  obranných věží nabízí i pohled na někdejší vodní cisterny a sklepení, sloužící jako únikové cesty.

SKALNÍ MONUMENTY NA LODIČCE

Zajistíme plavbu na lodičkách podél jedné z nejkrásnějších částí portugalského pobřeží, až k Ponta da Piedade. Tato dva kilometry dlouhá skalní transformace je tvořena vysokými útesy se skalními branami a jeskyněmi se skrytými plážemi. Nejkrásnější pohled na ni je právě z moře.

ŠKOLA JINDŘICHA MOŘEPLAVCE

Navštivte bájnou námořní školu Jindřicha Mořeplavce. Princ Jindřich v Sagres vybudoval pevnost, a začal kolem sebe shromažďovat učence. V této bájné škole se zaměřovali na tvorbu map, sestrojování navigačních přístrojů či tvorbu lodních deníků. Zasloužil se také o konstrukci portugalských karavel, lodí s nízkým ponorem a trojúhelníkovou plachtou. U školy se také nachází gigantický oblázkový větrný kompas.

KUŘE PIRI-PIRI

Ochutnejte tipické algarvské jídlo frango piri-piri – grilované kuře v pikantní omáčce, které se podává s rajčatovým salátem s koriandrem.

Poptávka

  Další výlety v Lisabonu a okolí

  PARK NÁRODŮ: půldenní prohlídka

  Lorem ipsum dolor sit amed