EUROVÍKEND V PORTU S VÝLETY DO OKOLÍ: 15.-18.5. 2024

Cena: od 22 890 Kč

15. 5. 2024: půldenní Porto: Ribeira

Po příletu ve 14:15 hodin nás čeká transfer na hotel a ubytování na hotelu. Následuje pěší prohlídka horního města, jehož typickým dekorativním prvkem jsou glazované kachličky azulejos. Zdobí fasády místních domů i kostelů. Překrásnou ukázkou je  historické vlakové nádraží São Bento na jehož výzdobu bylo použito přes 20 tisíc kachliček, které zobrazují nejdůležitější historické události města.  Prohlédnete si katedrálu Sé z 12. století, odkud je krásný výhled na město.

Následně dojedeme až k malebné  promenádě čtvrti Ribeira, která se rozléhá podél břehů řeky Douro a tvoří kolorit města. Ribeira je charakteristická tenkými vysokými domy veselých barev, kavárničkami a bary a pro svůj nezaměnitelný kolorit se zapsala na seznamu světového dědictví UNESCO.  Vychutnat si zde můžete třeba míchaný nápoj porto tonik. Budete moci využít možnost ochutnat pravé portské víno přímo ve sklípku na protějším břehu ve Vila nova de Gaia.

 • nádraží São Bento

 • Katedrála Sé

  Katedrála Sé

 • promenáda Ribeira

Z Ribeiry se nám naskýtá pohled na Barcos Rabelo – staré dřevěné lodě, které dříve sloužily k přepravě sudů s vínem z vinic v údolí řeky Douro do sklepů na druhé straně řeky, ve Vila Nova de Gaia, a dnes městu přidávají na atmosféře. Budete moci podniknout večerní hodinovou plavbu pod všemi slavnými portskými mosty s výhledem na romantické město. Porto zdobí především ikonický most Ludvíka I., jehož architektem byl žák samotného Eiffela a most Maria Pia, jehož stavbu řídil Gustave Eiffel sám. Skrze Most Ludvíka I.

Možnost večeře v pivnici s ochutnávkou místního typického jídla – francezinha.

 • plavba po řece Douro

 • degustace portského vína

  degustace portského vína

 • ochutnávka francezinhy

16. 5. 2024: Údolí řeky Douro

Údolí řeky Douro je jeden z nejstarších chráněných vinařských regionů na světě, který dnes naleznete i na seznamu památek UNESCO. Zhruba osmdesát kilometrů od Porta, proti proudu řeky Douro se tisíce lidí věnují pěstování pravého portského vína na svazích pokrytých terasami vinic a hospodářskými domy zvanými quintas. Víno se v oblasti pěstuje již bezmála dva tisíce let a Vy se při prohlídce vinice doplněné o degustaci můžete dozvědět vše o vínech z tohoto regionu. Toto víno je také označováno jako „sešlapané“ jelikož v některých quintas se doposud lisuje šťáva z hroznů sešlapáváním vína v kamenných kádích.

V odpoledním programu je pro Vás připravena cesta do městečka Pinhão na soutoku řek Pinhão a Douro, přímo do srdce vinařské oblasti, kde je možné podniknout hodinovou plavbu po řece a případně ji doplnit o sklenku portského. Dále se zastavíme v Peso da Régua, významné dopravní křižovatce regionu, odkud vyplouvávaly lodě s portským vínem, barcos rabelo, směrem do Vila nova de Gaia, než se na této trase vybudovala železnice. Tuto oblast často sužovaly záplavy, dokud se v 70. a 80. letech minulého století nevybudovaly na řece Douro přehrady.

 • prohlídka vinic

 • plavba po řece Douro

  plavba po řece Douro

17. 5. 2024: celodenní výlet Braga + Guimarães

Návštěva historického města Braga přezdívaného portugalský Řím, které se nachází asi 60 km severně od Porta a je církevní rezidencí a správním střediskem regionu Minho. Je to nádherné historické město s množstvím zajímavých kostelů a paláců převážně z 18. století. Za zmínku stojí zejména bývalý arcibiskupský palác, který se začal stavět již ve 14. století nebo katedrála Sé, která pochází z 12. století a je jednou z nejstarších v zemi.  Na svahu kousek od Bragy se nachazí velkolepé poutní místo Bom Jesus do Monte – kostel s monumentálním barokním schodištěm a impozantním výhledem do údolí. Na kopec ke kostelu lze vyjet hydraulicky poháněnou lanovkou, která zde k tomuto účelu slouží již od 19. století.

 • Katedrála Sé

 • zahrady Santa Bárbara

  zahrady Santa Bárbara

 • lanovka na Bom Jesús

Přejezd do města Guimarães nazývaného kolébka Portugalska, jelikož se stalo rodištěm prvního portugalského krále Alfonsa I. Dominantou města je hrad São Miguel, z 10. století. Středověké uličky a náměstí vypadájí jako zakonzervovány v čase, pročež se zapsaly na seznamu UNESCO. Na hlavním náměstí Largo da Oliveira je stejnojmenný kostel, který dostal jméno po olivovníku, který tu roste už od 14. století.

V okolí Guimarães stojí za návštěvu vinařství produkující zelené víno, kde Vám můžeze zajistit komentovanou prohlídku s ochutnávkou. Vinařství klade důraz na udržitelný ekosystém a tradiční postupy.

 • hrad São Miguel

 • degustace zeleného vína

  degustace zeleného vína

 • náměstí Largo da Oliveira

18. 5. 2024: půldenní Porto: historické centrum

Čeká nás půldenní dopolední prohlídka horního města. Začneme v centru města na náměstí Aliados, které spojuje historickou čtvrť s moderní částí města. Zastavíme se rovněž u symbolu Porta, barokní věže Torre dos Clérigos (Věž kleriků), která patří ke stejnojmennému kostelu.  a v historickém obchůdku Casa Oriental. Poznáte jej především podle všudy přítomných vystavených konzerv od sardinek. Překrásnou ukázkou použité kachliček azulejo jev této části města  například kostelík Carmo. Další zajímavostí je také knihkupectví Lello e Irmão, které pochází z 19. stol a je údajně nejkrásnějším na světě. Říká se, že inspirovalo spisovatelku J.K. Rowlingovou, která v Portu několik let žila, při psaní prvního dílu Harryho Pottera.

Následuje transfer na letiště ve 12:30 hod. a odlet do prahy (15:10).

 • věž Torre dos Clérigos

 • knihkupectví Lello & Irmão

  knihkupectví Lello & Irmão

Cena:

od 22 890 Kč

Cena zájezdu:

Cena zahrnuje: Zpáteční letenku Praha-Porto, 1x příruční zavazadlo, 3x ubytování v hotelu 3* se snídaní, pobytové taxy, transfer z letiště na hotel a naopak, tranfery při výletech, česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu, povinné pojištění CK

Cena nezahrnuje: Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 990 Kč, obědy a večeře,  individuální vstupné do památek, cestovní pojištění, odbavené zavazadlo 20-23 kg 1 800 Kč, doporučené kapesné včetně dopravného 250 Eur

Předběžné ceny vstupného a jízdného: Plavba pro řece Douro 15 euro/os., prohlídka sklíků s ochutnávkou 15 euro/os., večeře v pivnici s ochutnávko tradičího jídla francezinha 28 euro/os., plavba mezi vinicemi  15 euro/os., návštěva vinařství s ochutnávkou 2 druhů vína a olivového oleje a snack 20 euro/os., Návštěva rodinného vinařství s ochutnávkou vinho verde  15 eruo/os.

 • cena leteckých zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Doplňující informace:

 • zájezd pořádá CK Cestomilové, CK BonTon a CK Kareta Tour
 • časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit, přesné časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech před zájezdem,
 • program příletový a odletový den může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem
 • podmínky přepravy zavazadel  Vám zašleme v pokynech k zájezdu
 • změna programu v důsledku nečekaných nebo nepředvídatelných okolností ve městě a během výletů je vyhrazena
 • průvodce neprovádí klienty uvnitř památek
 • minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 10 osob pro leteckou dopravu
PORTO počasí

ZPESTŘETE SI PROHLÍDKU JEDINEČNÝMI ZÁŽITKY

PLAVBA PO ŘECE DOURO

Hodinová plavba po řece Douro pod všemi šesti mosty s výhledem na malebou Ribeiru a sklípky na durhém břehu ve Vila nova de Gaia. Výklad je tlumočen do pěti světových jazyků.

SKLÍPKY S PORTSKÝM VÍNEM

Komentovaná prohlídka sklípků s degustací portského vína ve Vila Nova de Gaia, kde se dozvíte vše o původu i zpracování tohoto nápoje tak spjatým s městem Porto.

FRANCEZINHA

Oběd v pivnici s ochutnávkou tradičního jídla francezinha  (zapečený toust se sýrem, šunkou a hovězím masem přelitý omáčkou z piva, rajčat, hořčice a papriček piri piri).

PLAVBA MEZI VINICEMI

Hodinová plavba v tradiční dřevěné lodi po řece Douro mezi vinicemi. Plavbu si lze zpříjemnit i sklenkou portského vína.

JÍZDA HISTORICKOU LANOVKOU

Zažijte jízdu historickou lanovkou z 19. století, která je jako jediná na světě stále poháněná vodou. Dvě kabiny se střídají v jízdě nahoru a dolů tak, že se do podvozku jedné z nich napustí nahoře voda a ona pak svou vahou při jízdě dolů vytáhne nahoru protijedoucí kabinu.

NÁVŠTĚVA VINAŘSTVÍ

Údolí řeky Douro je jeden z nejstarších chráněných vinařských regionů na světě, který dnes naleznete i na seznamu památek UNESCO. Zhruba osmdesát kilometrů od Porta, proti proudu řeky Douro se na 25 000 lidí věnuje pěstování pravého portského vína na svazích pokrytých terasami vinic a hospodářskými domy zvanými quintas. Víno se v oblasti pěstuje již bezmála dva tisíce let a vy se při prohlídce vinice doplněné o degustaci můžete dozvědět vše o vínech z tohoto regionu.

KNIHKUPECTVÍ LLELO

Navštivte jedno z nekrásnějších knihkupectví na světě, které jako by vypadlo z magického světa Harryho Pottera. Knihkupectví, které začalo v roce 1906 jako rodinný podnik dvou bratrů, dnes díky jeho kouzelné atmosféře navštíví tisíce turistů ročně.

Poptávka